História šípkarskej hry

Niečo z histórie kedy a ako začala šíkarska hra.

História šípkarskeho športu

Hra šípky začala písať svoju históriu v Anglicku a v súčasnej dobe patrí medzi najrozšírenejšie športy. V prvých začiatkoch tejto hry sa prirodzene hralo na rôzne terče a obyčajne boli zhotovené z korku, mäkkého dreva a podobne. Na začiatku tohto storočia sa začala táto hra etablovať so svojimi pravidlami ako šport, ktorý si do súčasnosti získal milióny priaznivcov. Takmer vo všetkých krajinách sa organizujú súťaže a majstrovstvá v hádzaní šípok.

Historia

Keďže, aj na našom trhu sa objavuje tovar potrebný k tomuto športu, je prirodzené, že aj u nás sa organizujú rôzne súťaže a podujatia.

Medzi najaktívnejšie organizácie patrí  Slovenská Šípkarska Federácia ( SŠF ), ktorá je zároveň členom European Dart Union ( EDU ), čo je medzinárodná organizácia, ktorá zlučuje jednotlivé národné federácie a je poverená organizáciou medzinárodných podujatí ako sú napríklad Európsky pohár či Majstrovstvá Európy.

Elektronické šípky znamenajú revolúciu v tomto športe. Použitím elektroniky na vyhodnotenie výkonu hráča sa rozšíril počet hier a ich modifikácii, a tým sa hra stala príťažlivejšou.

Veľa Ľudí si myslí, že šípky sú iba detská hra, kde vyhráva ten, čo sa trafí do stredu terča. Keby to bola pravda, ťažko by sa vysvetlilo „šialenstvo“, ktoré môže táto zábava spôsobiť.

Šípky možno hrať v každom veku a nie sú priestorovo, ani finančne príliš náročné, preto ich môže hrať ktokoľvek a prakticky, kdekoľvek – doma, v kancelárii, v klube, v pohostinstve a podobne. Slušnú hráčsku úroveň možno dosiahnuť rýchlo a vďaka jednoduchým pravidlám a rôznym typom hier môžu byť šípky strhujúcou zábavou. A nielen to ! Hra so šípkami je i vynikajúcou duševnou a fyzickou relaxáciou.