Staropramen Cup 2016
18. apríla 2016
Mesačná výsledková tabuľka ligy
11. novembra 2016

19. Majstrovstvá Slovenska v elektronických šípkach.

19. Majstrovstvá Slovenska v elektronických šípkach.

8. - 10.4.2016 hotel SATEL POPRAD

Cez víkend sa v Poprade uskutočnili 19. Majstrovstvá Slovenska v elektronických šípkach. 

PLAGAT_MSR_POPRAD_2016-U
Program z Majstrovstiev Slovenska 2016 si viete pozrieť na tomto odkaze: PROGRAM-MSR-2016

Do turnaja cricket sa prihlásilo 110 hráčov. Víťazom sa stal Oto Zmelík. Druhé miesto obsadil Milan Nagy, ktorý na turnaji nestačil na Ota Zmelíka. Vo finále A-čka prehral 3:1 a rovnaký výsledok sa zrodil aj vo finále. Tretie miesto obsadil Milan Štefaňák, keď v súboji o tretie miesto vrátil prehru z A-čka Lubošovi Pivarčovi. Na pozícii 5-6 sa umiestnili Milan Dudáš a Gabriel Varaljay. Breznianským hráčom sa nedarilo a najlepšie skončili Pavel Melicher a Erik Poliak na pozícii 25-32.

Ženy mali v crickete vlastnú disciplínu a po štvrtý krát v rade vyhrala Martina Sulovská, ktorá ťahá víťaznú sériu od finálovej prehry v roku 2012 proti Kataríne Nagyovej. Katarína Nagyová skončila tento rok tretia. Vo finále A-čka nestačila na Martinu a prehrala s ňou 2:0 a v B-čku jej vrátila prehru Lýdia Jakubisová. Lýdia pri svojej premiere na Majstrovstvách zaznamenala hneď v úvodnej disciplíne finálovú účast.

V sobotu boli na programe hlavné disciplíny. Do turnaja mužov sa prihlásilo 173 hráčov. Finále obstarala dvojica Peter Klementy a Milan Štefaňák, ktorý sa stretli vo finále aj minulý rok. Obhajoba titulu vyšla Petrovi Klementymu, ktorý Milana porazil 3:0. Tretie miesto obsadil Gabriel Varaljay, ktorý prehral vo finále A-čka 3:2 a v B-čku mu vrátil prehru Milan Štefaňák. Štvrté miesto obsadil Milan Nagy. Všetci štyria hráči obliekajú dres Power dart Košice. Na pozícii 5-6 skončili Matej Chládecký a Marek Hlavatý. Breznianským hráčom tento rok turnaje nevyšli. Najlepšie skončil Pavel Melicher na pozícii 25-32.

Do ženského turnaja sa prihlásilo 40 žien. Víťazkou sa stala Martina Súlovská ktorá obhájila titul z minulého roka. Vo finále porazila Katarínu Nagyovú, ktorá prehrala v A-čku s Ľubicou Kolandrovou. A do finále sa musela prebojovať cez B-čko. Doplatila na to aj naša Lucia Jankovská, ktorá v A-čku nestačila na Martinu Sulovskú a v B-čku jej vystavila stopku práve Katarína Nagyová. Tretie miesto obsadila spomínaná Ľubica Kolandrová. Štvrté miesto patrilo Viktórii Vidovej a na pozícii 5-6 skončili Lucia Jankovská a Stanislava Kuchárová.

V turnaji juniorov sa najviac darilo Damianovi Poľakovi, keď celý turnaj vyhral bez straty legu. Druhé miesto obsadil Samuel Beňo a stupeň víťazov doplnil Adam Beránek

V nedeľu sa šípkari rozlúčili s Majstrovstvami turnajom Dvojíc. Titul si vybojovali Milan Nagy Peter Martin. Vo finále A-čka nestačili na dvojicu Milan Štefaňák Peter Minarčík. V celkovom finále im prehru oplatili a porazili ich dva krát 2:0. Tretie miesto si vybojovali. Peter Kelemnty s Gabrielom Varaljayom. Tesne před stupňami víťazov skončili Dušan Ďuriš – Stanislav Kripner. Na pozícii 5-6 skončili Martin Ševcov – Marek Dorin a Ľuboš Pivarč – Peter Temeši.

Tohto ročná atmosféra bola super.

MS SR_2015

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *